Udział kadetów LOSM w obozie szkoleniowym Fundacji Niezapomniani

Udział kadetów LOSM w obozie szkoleniowym Fundacji Niezapomniani Z satysfakcją informujemy, że reprezentacja kadetów naszej szkoły uczestniczy w czternastodniowym obozie szkoleniowym dla uczniów ze szkół prowadzących klasy mundurowe, który odbywa się na terenie Ośrodka Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze, położonego w malowniczej części
województwa podlaskiego.

Głównymi założeniami organizatorów tegorocznego obozu – Fundacji Niezapomniani jest nauczenie wybranych elementów szkolenia wojskowego zgodnie z minimum programowym realizowanym w innowacyjnych programach przysposobienia obronnego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.

Dlatego też po ukończeniu obozu, uczniowie otrzymają certyfikaty potwierdzające nabyte umiejętności.

W trakcie obozu uczniowie zrealizują między innymi następujące tematy zajęć:

• szkolenie saperskie
  • szkolenie topograficzne
  • szkolenie snajperskie z technik maskowania oraz skrytego poruszania
    się
  • wprowadzenie do nurkowania
  • ćwiczenia z Czarnej Taktyki
  • szkolenie strzeleckie
  • łączność
  • szkolenie z taktyki zielonej i działań w zespole
  • szkolenie strzeleckie
  • szkolenie medyczne
  • konwojowanie

Gwarancją jakości wyszkolenia jest to, że wszystkie zajęcia militarne prowadzą ludzie z pasją, są to instruktorzy GROM Group, wywodzący się m.in. z jednostek specjalnych wojska, policji oraz innych służb.

UWAGA! Wiadomość z ostatniej chwili – jeszcze dwóch kadetów dołączyło do naszej reprezentacji szkoły.