Święto Konstytucji 3 maja

Święto Konstytucji 3 maja

Dnia 26 kwietnia 2018r. obchodziliśmy w naszej szkole święto Konstytucji 3 maja. W ramach upamiętnienia tej ważnej dla Polski daty uczniowie z klas 1A i 2A wraz w wychowawczynią klasy1A- Beatą Dobrzeniecką przygotowali uroczysty apel, podczas którego młodzi kadeci LO WSAP krótko przybliżyli nam tło historyczne.

W części artystycznej uczniowie wyrecytowali patriotyczne wiersze: „Modlitwa za ojczyznę” Piotra Skargi oraz „Ojczyzna” Tadeusza Szymy, a także zaśpiewali „Mazurek 3 Maja” oraz „Żeby Polska była Polska”.

Na koniec został zaprezentowany film z sondą uliczną, w której mogliśmy usłyszeć odpowiedzi przypadkowych osób na zadane pytania związane z datą 3 Maja. Okazało się, że większość białostoczan ma dobrą znajomość faktów, dotyczących święta Konstytucji 3 maja.

Uroczysty apel uświadomił uczniom naszej szkoły historyczne znaczenie tego dnia, czyli 3 maja.