Pierwsze Podlaskie Manewry Techniczno-Obronne z okazji urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego o Puchar Dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Pierwsze Podlaskie Manewry Techniczno-Obronne z okazji urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego o Puchar Dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Motto przewodnie:
„Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska”.
Józef Piłsudski

W dniu 14.12.2017 r. 3 drużyny kadetów z LOSM wzięły udział w I Podlaskich Manewrach Techniczno-Obronnych z okazji urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego i zdobyły puchar Dowódcy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W manewrach wzięło udział 11 drużyn wystawionych z dwóch białostockich liceów mundurowych. W klasyfikacji ogólnej kadeci LOSM zajęli I, III i V miejsce, a w konkurencji ze strzelania I, II i III.

W myśl tego co powiedział Gen. Kukuła, – dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, mniej musztry, paradowania na uroczystościach, więcej pokory i zaangażowania w szkolenie. Ta myśl jest realizowana w LOSM w ramach szkolenia specjalistycznego tzn. musztra w klasie pierwszej, drugi i trzeci rocznik to szkolenia specjalistyczne z naciskiem na szkolenia strzeleckie. Dla młodych ludzi chcących związać się z mundurem potrzeba umiejętności, wiedzy specjalistycznej, zajęć teoretycznych i musztry tyle, ile potrzeba jak, mówił Gen. Kukuła.

Wyniki zawodów świadczą o tym, że szkolenia w LOSM są właściwie realizowane.

GRATULACJE I TAK TRZYMAĆ !!!

Więcej zdjęć znajdą Państwo na stronie https://www.facebook.com/Liceum-Ogólnokształcące-Służb-Mundurowych-WSAP-w-Białymstoku-948033531990542/