Pielgrzymka maturzystów

6 października 2017 r, uczniowie klas maturalnych naszej szkoły uczestniczyli w Archidiecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę. Opiekunem duchowym naszej grupy był o. Henryk Droździel, jezuita.

Radością było odwiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie i modlitwa za ojczyznę.

Choć Częstochowa przywitała delikatnym deszczem, nastroje były ciepłe. Spotkania rozpoczęły się od koronki do Miłosierdzia Bożego, poprzez konferencję pod hasłem: „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49), różaniec św. po osobiste spotkania przy konfesjonale.

Mszy Św. w intencji maturzystów przewodniczył Jego Ekscelencja ks. bp. Henryk Ciereszko. Spotkanie zakończyła Droga Krzyżowa we wnętrzu bazyliki. Przed wyjazdem do domu wszyscy uczestniczyli w  Apelu Jasnogórskim.

Opiece Matki Bożej zawierzeni zostali wszyscy maturzyści naszej szkoły, przygotowania do matury oraz wybory życiowe.