Dzień Otwarty LOSM

Dzień Otwarty LOSM

25 kwietnia 2018 r. odbył się Dzień Otwarty LOSM. Przyszli kadeci mogli zobaczyć pokaz musztry zespołowej,pokazy wyszkolenia strzeleckiego w wykonaniu „Oddziału specjalnego LOSM”, podstawy szkolenia medycznego zaprezentowane przez kadetów, pokaz rozkładania/składania broni krótkiej i długiej przez zespół kadetów. Kadeci LOSM  zaprezentowali swoją sprawność i zręczność poprzez:zjazdy na linach po ścianie budynku, pokazy sztuk walki, pokazy taktyki działania w różnych sytuacjach kryzysowych. Gościem specjalnym był Szwadron Kawalerii im. Dywizji Kawalerii ZAZA, który zaprezentował niesamowite pokazy jazdy konnej.

Każdy z odwiedzających mógł skorzystać z przygotowanego sprzętu i sprawdzić np. umiejętności strzeleckie, zjechać po ścianie budynku z wykorzystaniem lin dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Czemu By Nie”, wykonać strzelanie z broni ASG, rozłożyć/złożyć broń palną bojową krótką i długą, wykonać podstawowe czynności ratujące życie z wykorzystaniem fantomu.

Wszystkie perfekcyjnie przygotowane i zaprezentowane pokazy wzbudziły ogromne zainteresowanie przyszłych kadetów.