Home » O szkole

O szkole

Rozpoczęliśmy nabór na nowy rok szkolny 2017/2018. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Jest to szkoła niepubliczna, o uprawnieniach szkoły publicznej.

Wszystkim uczniom zapewniamy  naukę w małych grupach oraz komfortowe, bezpieczne warunki w przestronnych salach wyposażonych w urządzenia multimedialne oraz z wykorzystaniem całej infrastruktury WSAP (pod opieką nauczycieli i w dowolnych godzinach), w tym między innymi z: auli wykładowych, nowoczesnej biblioteki, bardzo dobrze wyposażonej siłowni, sali fitness a także własnej strzelnicy pneumatycznej.

Starannie dobrana, łącznie z wykorzystaniem pracowników naukowych WSAP, dobrze wynagradzana kadra pedagogiczna,  gwarantuje nie tylko bardzo wysoki wszechstronny poziom nauczania, dobrą atmosferę ale również wyposażenie ucznia w umiejętność uczenia się – co jest bardzo istotnym elementem w rozwoju na każdym poziomie nauczania, a w szkołach ponadgimnazjalnych szczególnie.

W ramach czesnego, oferujemy zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne – poczynając od ciekawych technik nauczania (z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod), spotkań z ciekawymi ludźmi, nowych przedmiotów np. retoryki, zajęć wyrównawczych, kół zainteresowań (proponowanych przez uczniów i nauczycieli), poprzez dostęp do szerokopasmowego  internetu (wysokiej jakości tablet na własność ucznia) a kończąc na zajęciach wyjazdowych (obozy, zielone szkoły itp.) poprawiających nie tylko integrację środowiska szkolnego, lecz również  dających możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w terenie. Uczniowie LO sami wybierają interesującą ich ścieżkę rozwoju. Jest to możliwe dzięki szerokiemu wachlarzowi zajęć dodatkowych i ponadstandardowych w zakresie psychologii, prawa i administracji oraz nowoczesnej ekonomii.

Nasza szkoła położona jest w malowniczym zespole parkowym. Jej siedzibą jest zabytkowy XIX-wieczny Pałac Lubomirskich oraz nowoczesny budynek Collegium Novum. Od 2004 roku studenci WSAP korzystają z nowego budynku Collegium Novum. Znajdują się w nim dwie aule na 450 i 250 miejsc oraz 14 sal ćwiczeniowych wyposażonych w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i programów prawniczych. Do dyspozycji wszystkich naszych uczniów i studentów pozostają ponadto siłownia i sala fitness oraz pub. Uczelnia dysponuje nowoczesnym zestawem do tłumaczeń symultanicznych: dwie kabiny tłumaczy, 8 pulpitów do tłumaczeń. Dodatkowo posiadamy sprzęt do wideokonferencji, składający się z wielu elementów i pozwalający na prowadzenie wykładów oraz prezentacji na odległość. W skład zestawu wchodzi: kodek wideokonferencji, wzmacniacz dźwięku, kamera podsufitowa, telewizor LCD, nagrywarka DVD, sterownik kamery, głośniki podsufitowe, mikrofony konferencyjne.

W wrześniu 2011 oddaliśmy do użytku nowy budynek Collegium Universum. Nowy obiekt jest połączony łącznikiem z już istniejącym budynkiem Collegium Novum i liczy ponad 3500 m2 powierzchni, na której znajduje się wiele sal wykładowych i ćwiczeniowych oraz dwie nowoczesne aule, każda mieszcząca ok. 400 osób. Wszystkie pomieszczenia dydaktyczne są wyposażone w profesjonalny sprzęt pozwalający na prowadzenie zajęć przy pomocy interaktywnych materiałów dydaktycznych. Biblioteka wraz z przestrzenną czytelnią zapewnia uczniom i studentom komfort korzystania ze zgromadzonych zbiorów, a stanowiska komputerowe umożliwiają korzystanie ze zbiorów internetowych. Istotnym elementem projektu jest również zakup systemu monitoringu dla całego nowego budynku oraz instalacja inteligentnego systemu sterującego zużyciem energii elektrycznej i ogrzewania. Takie rozwiązanie sprzyja energooszczędności obiektu, a także zapewnienia wysoki komfort użytkowania.

Szczegółowe informacje uzyskacie Państwo pod numerem telefonu: 85 745 61 96 lub pisząc na adres: rekrutacja@liceumwsap.pl

Serdecznie zapraszamy,

Przedstawiciel Rektora ds. Edukacji Szkolnej – Andrzej Kryszeń