Home » Koła zainteresowań

Koła zainteresowań

image

Wolontariat szkolony – opiekun mgr Anna Drabikowska

Stanowimy zgraną grupę młodych altruistów i altruistek. Połączyła nas wspólna potrzeba niesienia pomocy wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Z pasją i głębokim przeświadczeniem, że robimy coś naprawdę ważnego, staramy się zmieniać świat na lepsze.

Naszą aktywność rozpoczęliśmy przeprowadzeniem zbiórki na rzecz mieszkanek Domu Samotnej Matki w Supraślu. 26 maja wsparliśmy je finansowo i materialnie, co napawa nas dumą.

Działamy od niedawna, a nasza przygoda z wolontariatem dopiero nabiera tempa. Mamy zapał do pracy i wiele planów na przyszły rok. Wszystkich szczerze zachęcamy do współpracy. Czym więcej nas będzie, tym więcej dobrego uda nam się zrobić.

Kabaret – opiekun mgr Anna Drabikowska

Wesoła brygada, która stanowi profesjonalne wsparcie w walce ze złym humorem. Nasze wykwalifikowane specjalistki rozśmieszą nawet najbardziej opornego smutasa, wyleczą z melancholiom, uśmierzą ból złamanego serca. Są skuteczniejsze od leków przeciwnerwowych i mniej szkodliwe od antydepresantów. Jedynym skutkiem niepożądanym, który może pojawić się podczas ich występów, jest ból brzucha i łzawienie oczu… oczywiście ze śmiechu.

Koło filmowe „Wilki” – opiekun porucznik Leszek Słowicki i mgr Piotr Wojda

W ostatnim czasie koło filmowe nagrało swój pierwszy filmik o tematyce militarnej. Jak na pierwszy – to jest bardzo dobry, ale mówią, że już mają plany na przyszłość.

Zajęcia z musztry – opiekun mgr Dorota Burel i porucznik Leszek Słowicki

Patriotycznej postawy oraz solidarności uczą naszych kadetów również zajęcia przygotowujące do  musztry. Grupę kadetów uczestniczących w spotkaniach-ćwiczeniach doskonalących tę umiejętność tworzą uczniowie wszystkich klas I-szych. Opiekę nad kadetami sprawują pan porucznik Leszek Słowiński, który w profesjonalny sposób [przygotowuje kadetów do musztry oraz pani Dorota Burel, która obecna jest podczas ćwiczeń z zakresu musztry i dba też o wyraz artystyczny działań podejmowanych w ramach zajęć. Efekty pracy kadetów i opiekunów mogliśmy oglądać m. innymi podczas Dnia Munduru na Rynku Kościuszki oraz na Dzień Matki na terenie WSAP. Oba pokazy zyskały uznanie odbiorców.